top of page
Поиск

На «ти» із ботлером. Elixir DistillersЗапрошуємо ще далі на територію незалежних ботлерів. Нещодавно ми писали, чому варто звернути на це увагу, ну а цього разу пропонуємо розповідь вже із фокусом на одного із ботлерів – компанію Elixir Distillers

Elixir Distillers (донедавна Specialty Drinks) – той випадок, коли під корками справді можна відшукати чимало нестандартного і оригінального віскі. Компанія займається і незалежним ботлінгом, і повномасштабним виробництвом міцного алкоголю. Також Elixir Distillers належить популярний інтернет-магазин із продажу віскі та іншого алкоголю – The Whisky Exchange.

Брати Сухіндер і Раджбір Сингхи фактично виросли у світі роздрібної торгівлі алкоголем, адже їх батьки мали спеціалізований магазин у Лондоні. Причому то була перша азіатська родина, котра отримала відповідну алкогольну ліцензію. З середини 1980-х Сухіндер почав колекціонувати віскі в мініатюрних пляшках, ставши за 10 років одним із найбільших у світі колекціонерів цього напрямку. Пізніше він перейшов на пляшки повного розміру, а згодом пристрасть і бажання ділитися підштовхнули ще далі, і в 1999 році Сингхи наважились трансформували сімейний бізнес в один із перших у світі спеціалізованих онлайн-магазинів продажу віскі – The Whisky Exchange.

Далі – більше! У 2000 році Сухіндер розлив свою першу діжку віскі, примірявши на себе тепер і роль незалежного ботлера. На той момент цю частину бізнесу розвивали під брендом The Single Malts of Scotland. У 2006-му з’явилась акцентована лінійка віскі The Elements of Islay із культового острова. Аби зберегти всю індивідуальність позицій, кожну партію випускають в дуже обмеженій кількості, часто – бочкової міцності, звісно – без підфарбовування і холодної фільтрації.

2009 рік подарував любителям «айлівського» віскі ще один цікавий бренд – Port Askaig. Сингл молти з цієї лінійки уособлюють унікальний дух острова і його людей. Розташований на північному узбережжі, Port Askaig був воротами до острова Айла протягом сотень років. Оскільки дистиллерії з такою назвою не існує, це дає Сингхам простір вибирати для цього бренду найкращі спирти з різних винокурень острова, а нам – привід подискутувати, з якої ж дистилерії їх взяли?

Вдалий досвід із віскі підштовхнув Сингхів експериментувати й з іншими напоями міцної групи. Приміром, у 2011-му вони випустили Black Tot Navy Rum. Присвятили його трьохсотлітній традиції військово-морського флоту Великобританії щодня видавати морякам порцію рому. Традицію скасували 31 липня 1970 року, а день увійшов в історію як Black Tot Day. Практично цей ром – закоркована в пляшки історія, адже в його складі спирти віком до ста років, що походять з колишніх британських колоній, включаючи Ямайку, Барбадос і Тринідад.

Куди далі? 25 квітня 2018 року Сухіндер Сингх заявив про намір побудувати десяту дистиллерію на острові Айла, неподалік міста Порт-Еллен. Будівництво планують розпочати на початку 2019 року.


«Одні із найдивовижніших у світі драмів віскі походять з Айли. Їх унікальний стиль в поєднанні з особливим характером острова наче переконує нас, що немає місця сумнівам – ми не могли не вибрати Айлу для своєї дистиллерії». – відзначив Сингх.

0 комментариев

Недавние посты

Смотреть все
RedOnWhite_logoArtboard 10.png
bottom of page